Yeşim taşı özellikleri

14.1.2014 tarihinde yayınlandı. 7652 kez görüntülendi.

Yeşim taşı nerede bulunur? Yeşim taşı özellikleri nelerdir? Yeşim taşı nerede satılırYeşim taşı fiyatı ne kadardır? Sorularının yanıtını bulabilmek ve yeşim taşı hakkında detaylı bilgi sahibi olup yeşim taşı ürünleri inceleyip satın alabilmek için makalemizi okuyup satış sitemizi ziyaret edin.

Yeşim taşı özellikleri ;

 

Yeşim taşı özellikleri bakımından en güçlü taşlardandır. Yeşim taşı'nın üzerinde bilim adamları tarafından yapılan çalışmalar ve deneyler sonucunda insan üzerindeki şu etkileri tespit edilmiştir;

Mutluluk taşı olarak da bilinmektedir. Bedendeki negatif elektriği toplayarak dısarı atar ve kişiyi stresten kurtarır. Yeşim taşı sihir ve büyüden koruyan taşdır. Yeşim taşı güzel rüyalar görmemizi sağlar. Diş hastalıkları ve ağrılarına karşı etkilidir. Yeşim taşı anti oksidandır. Gözler için faydalıdır. Kan dolaşımını düzenleyip kalbe sakinlik verir ve kalbi güçlendirir. Duygu tutsaklığından kurtarır ve akıl ve mantık gücünü geliştirir. Böbrek ve safra kesesi rahatsızlıklarına iyi gelir. Yüzdeki siyah noktalara uzun süre tutulduğunda iyileştirdiği söylenmektedir. Cilt alerjilerinde yüze masaj şeklinde uygulandığında faydalıdır. Aşırı duyguları yenmemize yardımcı, olur. Konsantrasyonu arttırır. Huzur verir, korku ve endişelerden kurtarır. Ruhsal sıkıntılardan kurtulmaya yardımcı olur.Yeşim taşı'nın  bu gibi özellikleri bilinir.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçasımı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz. Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarınıda aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız. Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünki hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır. Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu taşlar rahman suresinde bahsi geçen zümrüt ve mercan taşı cennet taşı olarak geçer rabbimiz cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleri islamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkeze iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkezi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlarda çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır. Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkez hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Yeşim taşı nerden çıkar ;

Yeşim taşı dünyada Myanmar, Rusya, ABD, Yeni zelanda, Meksika, Çin, Türkistan ve Guetamala gibi ülkelerden çıkarılan genelde yeşil renkte bulunan ve bir çok hastalığa iyi gelen Jadeit ve Nefrit diğer isimleride olan takı ve aksesuar olarakta kullanılan bir doğal taş çeşititir.

Yeşim taşı nerede satılır ;

İsbilir Doğal taş olarak yeşim taşı arayanları yeşim taşının en kalitelisini en uyugun fiyattan satan doğal taş ithalatçısı olan firmamızın satış sitesinden toptan fiyatına perakende ürün alabilirsiniz. Yeşim taşlarının bir çok türü bulunmaktatır. Yeşim taşı bir çok ürünü inceleyip yeşim taşı satın alabilirsiniz. Yeşim taşı fiyatı taşın kalitesine ve gıramına göre belirlenir. En kaliteli ve pahalı olan yeşim türü kore yeşimidir. Satış sitemizden yeşim ürünleri inceleyip yeşim taşı fiyatı hakkında fikir sahibi olup bu taşı temin edebilirsiniz.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...