Variscite taşı

10.6.2015 tarihinde yayınlandı. 2067 kez görüntülendi.

  Variscite taşı özellikleri nelerdir ? Variscite taşı faydaları nelerdir ? Sorularının yanıtını bulmak ve Variscite taşı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için makalemizi okuyunuz.

Variscite taşı özellikleri ;

Variscite taşı varisit ismiylede anılmaktatır. Sertlik derecesi 3,5 - 4,5 arasındadır. Yapısal görünümü damarlı ve opal biçimindedir. Variscite taşının rengi genellikle beyaz, gri ve yeşildir. Nadir bulunan taşlardandır ve genellikle turkuaz taşıyla karıştırılmaktatır. Genellikle yeşil renktetir. Variscite taşı yüzeye yakın ortamlarda alüminyum açısından oldukça zengin olan kaya parçalarıyla reaksiyon işlemine uğraması sonucu oluşal ikincil bir mineral bileşenidir. Variscite taşı ilk olarak 1837 de Almanyanın Vogtland bölgesinde bulunmuştur. Bu taşın başlıca çıkarıldığı ülkeler Avusturya, Bolivya, Almanya, ABD, Çek Cumhuriyeti, Polonya, İspanya, Avustralya ve Brezilyadır.

Variscite taşı faydaları ;

Variscite taşı cesaret taşı olarak bilinmektetir. Umudu arttırdığı söylenmektetir. Hasta kişiler için oldukça faydalı bir taştır. Bu taş kalp çakrası için oldukça etkilidir. Aşırı kızgınlık ve öfkeye karşı etkilidir. Gece yatarken yastığınızın altında bu taşı kullanırsanız rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Sinir sistemini düzenleyen bir taştır. Karın şişliğine ve şişkinliğine iyi gelmektetir. Asit rahatsızlıklarına iyi gelen bir taştır. ( gut, ülser ve gastrit vb). Erkeklik rahatsılıklarında faydalıdır ve bu rahatsızlıklara iyi geldiğine raslanmıştır. Gece uykularında bacak kramplarına iyi gelir ve yavasça bu rahatsızlıktan kurtulmanıza yardımcı olur. Variscite taşından üretilmiş variscite tesbih ve variscite taşı bileklikleri alarak kullanabilir, bu taşın essiz faydalarından yararlanabilirsiniz.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçası mı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarını da aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız.

Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünkü hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır.

Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu zümrüt, inci ve mercan gibi taşlar rahman suresinde ve farklı ayetlerde geçer rabbimiz nimetlerinden bahseder. Bir başka  ayette de cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleri islamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkese iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkesi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlar da çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır.

Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkes hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Ayrıca firmamızda bulunan her ürününde orjinallik garantisi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...