Mondstein taşı

11.6.2015 tarihinde yayınlandı. 1937 kez görüntülendi.

  Mondstein taşı özellikleri nelerdir ? Mondstein taşı faydaları nelerdir? Sorularının yanıtını bulmak ve mondstein taşı hakkında bilgi sahibi olmak için makalemizi okuyunuz.

Mondstein taşı özellikleri, Mondstein taşı faydaları ;

Mondstein taşının faydaları bakımından en güçlü taşlardan bir tanesidir. Mondstein taşının üzerinde bilim adamları tarafından yapılan çalışmalar ve deneyler sonucunda insan üzerindeki şu etkileri tespit edilmiştir; mondstein taşı olumsuz enerjilere karşı kalkan görevi görür kişiyi olumsuz enerjilerden kişiyi korur. Bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirir, böbrek rahatsızlıklarımıza karşı faydalıdır. Ying ve yang dengesini sağlayıcı etkisi vardır. Kişiye yaşama sevinci verir, rüyalarımızın hafızamızda kalmsını ve daha net hatırlanmasını sağlar. Tokluk hissi verir ve buna bağlı olarak kilo vermemizi sağlar. Kişiye yaşama sevinci verir, rüyalarımızın hafızamızda kalmsını ve daha net hatırlanmasını sağlar. Kadınların adet duzenlerini dengeler cinsel organlarından kaynaklı rahatsızlıklara iyi geldiği söylenmektedir. Kadınlarda kısırlığa iyi geldiği bilinir, kramp, bacak ve sırt ağrılarına iyi gelir. Doğum sancısını hafiflettiği söylenir. Hücrelerin yenilenmesini sağlar ve yaşlanmaya karşı iyi gelir. Sezgileri ve iletişimi kevvetlendirdiği bilinmektedir. Mondstein taşı sevgililer ve evliler arasına uyumu arttırır bunlar için faydalıdır.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçasımı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz. Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarınıda aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız. Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünki hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır. Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu taşlar rahman suresinde bahsi geçen zümrüt ve mercan taşı cennet taşı olarak geçer rabbimiz cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleri islamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkeze iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkezi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlarda çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır. Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkez hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz .

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...