Manyezit taşı

24.6.2015 tarihinde yayınlandı. 4666 kez görüntülendi.

  Manyezit taşının özellikleri nelerdir ? Manyezit taşı faydaları nelerdir ? Manyezit nedir ? Manyezit ne işe yarar ? Sorularının yanıtını bulabilmek ve manyezit taşı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için bu makalemizi okuyunuz.

Manyezit taşının özellikleri ;

Manyezit taşına manyetit ve mıknatıs taşıda denmektetir. Manyezit taşının sertlik derecesi 5,5 - 6,5 arasında değişmektetir. Demir siyahı, kahve rengimsi siyah ve siyah renklerde bulunan bir doğal taş türüdür. Yapısal görünümü opaktır. Kristal yapılı, metalik siyah demiroksit bir taştır. İçerisinde bolca oksit minerali bulundurmaktatır. Sülfit kayalarda, magmatik veya metamorfik kayalarda oluşan bir doğal taştır. Bu taşın tarihte ilk çıkarılıp işlendiği yer bugün ülkemizde bulunan manisa ilimizdir. Doğal haliyle en çok manyetik etki gösteren bir taştır. Her türlü metali çekebilme özelliğine sahip olan bu taş çeşitli amaçlarla kullanılmaktatır. En eski kullanımı pusula yapımında olmuştur. ABD de bilimsel olarak zihin okumada kullanılan bir taştır. Manyezit taşı dünyada bir çok ülkeden çıkarılan bir doğal taş türüdür. Başlıca çıkarıldığı ülkeler ABD, Brezilya ve Türkiyedir. Ülkemizde Manisa ilimizden çıkarılmaktatır.

Manyezit taşı faydaları ;

Ruhsal anlamda taşımak zorunda olduğumuz yüklerin altından kalkmamıza yardımcı olan bir taştır. Kişinin yaşam enerjisini yükselterek kişinin cesaretinin artmasına yardımcı olur. Kişiyi değişikliklere yönelten bir taştır. Bu özelliğiyle yaşamınıza değişiklik canlılık vererek molotonluktan kurtarır. Yaşanılan sıkıntıların manevi tahribatını en aza indirir strese ve sıkıntıya iyi gelir. Kan dolaşımını düzenler. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan bir doğal taştır. Kanın sağlıklı kalmasına ve zararlı kanamaların iyileşmesine yardımcı olur. Saçları üçlendirir ve derinin sağlıklı kalmasına yardımcı olan bir taştır. İskelet sisteminin ve kemiklerin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Önemli bir sağlık terapi aracı olan doğal taştır.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçası mı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarını da aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız.

Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünkü hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır.

Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu zümrüt, inci ve mercan gibi taşlar rahman suresinde ve farklı ayetlerde geçer rabbimiz nimetlerinden bahseder. Bir başka  ayette de cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleriislamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkese iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkesi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlar da çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır.

Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkes hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Ayrıca firmamızda bulunan her ürününde orjinallik garantisi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...