Kara kehribar taşı

24.6.2015 tarihinde yayınlandı. 3104 kez görüntülendi.

Kara kehribar taşı özellikleri nelerdir ? Kara kehribar taşı faydaları nelerdir ? Kara kehribar nedir ?  Sorularının yanıtını bulabilmek ve kara kehribar taşı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için bu makalemizi okuyunuz.

Kara kehribar taşı özellikleri ;

Oltu taşının bir diğer adı kara kehribardır. Kara kehribar taşı siyah, gri, yeşilimsi ve kahverengi tonlarda bulunan bir taştır. Oltu taşı nerede bulunur sorusuna yanıt olarak, Oltu taşı Türkiye ve Rusya gibi ülkelerde çıkarılır cevabını  verebiliriz. Türkiyedeki oltu taşı Erzurumun Oltu ilçesinden çıkarılmaktadır ve bu bölgede çıkarılan oltu dünyanın en kaliteli otlusudur. Fosilleşmiş ağaç gövdesi ve ağaç reçinesinden oluştuğu araştırmalarla tespit edilmiştir. Oltu taşı bitkisel kalıntılardan oluşmuş organik bir taştır. Kehribarla oluşumundaki benzerlikten dolayı kara kehribar adıylada anılmaktadır. Yapısal olarak kehribarla alakası yoktur ancak ikiside bitki kalıntılarından oluşmasından dolayı bu adı almıştır.

Kara kehribar taşı faydaları ;

Kara kehribar taşının yararları arasında en çok bilineni negatif enerjiyi toplayan bir taş olmasıdır. Ayrıca oltu taşı stresi azaltır. Bedenin elektriğini toplamak için kullanılan bir taştır. Astım, guatr, bronşit ve astım tedavisi için boyun bölgesinde kullanılmalıdır. Ayrıca troit tedavisinde kullanılmaktadır. Kara kehribar taşı, boğaz ve troit enfeksiyonlarının tedavisinde diğer taşlardan daha etkili olduğu söylenir. Sol elininin içinde kullanılırsa bedendeki negatif elektriği toplar ve rahatlık verir. Ayrıca elektirik yükünü hafiflettiğinden depresyona karşı etkilidir. Aklı ve hafızayı kuvvetlendirir, kişinin kararlarını doğru vermesini sağlar. İki taşta organik bitki kalıntılarından oluşmasından dolayı kehribar taşının özellikleriylede benzerlik göstermektedir.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçası mı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarını da aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız.

Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünkü hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır.

Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu zümrüt, inci ve mercan gibi taşlar rahman suresinde ve farklı ayetlerde geçer rabbimiz nimetlerinden bahseder. Bir başka  ayette de cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleriislamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkese iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkesi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlar da çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır.

Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkes hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Ayrıca firmamızda bulunan her ürününde orjinallik garantisi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...