Hematit taşının özellikleri

13.1.2014 tarihinde yayınlandı. 11487 kez görüntülendi.

Hematit taşı özellikleri nelerdir? Hematit taşı nasıl kullanılır? Hematit nedir? Hematit taşı nerede bulunur? Sorularının yanıtını bulabilmek ve hematit taşı hakkında bilgi sahibi olabilmek için bu makalemizi okuyunuz.

Hematit taşı özellikleri bakımından en güçlü taşlardan birisi olarak bilinmektetir. Hematit taşının üzerinde bilim adamları tarafından yapılan çalışmalar ve deneyler sonucunda insan üzerindeki şu etkileri tespit edilmiştir;Hematit taşı bel soğukluğuna faydalıdır,vücuttaki kan dolaşımını düzenler tansiyona iyi gelir. Bircok taşta olduğu gibi hemamtit taşıda çağımızın en büyük sorunlarından olan strese ve gerginliğe karşı koruma sağlar,insana mutluluk,pozitif düşünme ve cesaret verici etkileri vardır.Hafızayı kuvvetlendirir,eklemlerdeki romatizmalara iyi gelir.Hematit taşı saç dökülmelerini  engeller saçlarımızın güçlenmesini gürleşmesini sağlar,aşırı duygulanma heycanlanmaya iyi gelir,enerji ve canlılık verici etkileri vardır.Hematit taşı kararsızlıklarımıza iyi gelir.Seçimlerimizde en iyisini bulmamıza yardımcı olur.Bu gibi hematit taşının özellikleri bilinir.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçasımı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz. Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarınıda aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız. Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünki hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır. Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu taşlar rahman suresinde bahsi geçen zümrüt ve mercan taşı cennet taşı olarak geçer rabbimiz cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleri islamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkeze iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkezi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlarda çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır. Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkez hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Hematit taşı nedir;

Hematit taşı demire benzer yapıda ancak kırılgan bir yapıya sahip içerisinde bir çok minarel bulunan insan vücuduna bir çok faydası bulunan bir doğal taştır.

Hematit taşı nerede bulunur;

Hematit taşı dünyanın bir çok bölgesinden çıkarılır. Bu çıkarılan ülkelerin başlıcası;

İngiltere ,Brezilya, Güney Amerika, Kanada, Çin ve Almanyadır.

Hematit taşı nasıl kullanılır;

Hematit taşını takı olarak vücudunuza temas edecek şekilde (bileklik, tesbih, küpe, yüzük vb.) kullanılmalıdır. Ayrıca hematit taşının etkisini arttırması ve vücuttan çektiği negatif enerjileri boşalta bilmesi için belirli aralıklarda hematit taşı temizlenmelidir. Bu temizleme işlemi hematit taşının 5 dk kadar akan su altında temizlenmesi yada güneş altında 1 saat kadar tutulmasıyla yapılmaktatır. Ayrıca hematit taşından yapılmış takılarıda hafif ıslak yumuşak bir bezle 5 dk kadar silip kuru bir bezle hemen silinerek yapılmaktatır.

Hematit taşı nasıl anlaşılır ;

Hematit taşının sahtesi genellikle ürün eline alındığında görünümünden anlaşılmaktatır. Bu şekilde anlaşılmıyorsa basit birkaç yöntemle anlaşılabilir. Hematit taşı ve bir çok taşta olduğu gibi imitasyon ürünler piyasada çok sayıda bulunmaktatır. Bu imitasyon ürünler genellikle ucuz taşların tabircahise kaldırım taşlarını , benzetilen değerli taşların renklerine boyanarak yapılmaktatır. Bu ürünler genellikle dış boyaları benzetilen değerli taşın renginde olup iç kısımları kendi rengini yansıtmaktır. Bunu ürüne dışarıdan bakarak göremiyorsak taşı küçük bir kısmını kırarak yada bileklik veya tespihse bir tanesini kırarak içiyle dışının uyumunu anlaya biliriz. Ancak bu kırma işleminden önce taşı çakmakla ısıtın bazı imitasyon ürünler daha kalitesiz oluyor ucuz taşların tozları boyanıp preslenmeyip sadece dışı boyanıyor ve çakmakla ısıtıldığında boyasının yanarak ucuz taşının kendi renginin kaldığını göreceksiniz.  Ancak ısıtma işlemini fazla abartıp yüksek ısılarla yapmayın çünkü ametist taşı gibi bazı taşlar yüksek ısılara maruz kaldığında renkleri değişir. Bu işlemlerin hepsini deneyip ürünün içinin dışının renginin aynı olduğunu görürseniz bu ürün büyük ihtimal orijinaldir. Ancak ucuz taşın tozlarıyla boyanıp sonra preslenmişse de içinin dışının rengi aynı olur yada ısıda boyası akmaya bilir bu tür ürünler kaliteli imitasyon üründür yani tozlarıyla boyanmıştır. Eğer bu denemeleri yapıp da anlayamadıysanız en garanti olarak üniversitelerinde biyo enerji bölümleri yada arkeoloji bölümlerinde test yaptırılarak anlayabilirsiniz. Genellikle taşın orijinalliği bu basit yöntemlerle anlaşılmaktatır. Siz ürünleri alırken güvenilir sitelerden ve orijinallik iade garantisi veren firmalardan alın.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...