Hematit taşı faydaları

13.1.2014 tarihinde yayınlandı. 5800 kez görüntülendi.

Hematit taşı faydaları? Hematit taşı nasıl temizlenir? Sorularının yanıtını bulabilmek ve hematit taşı hakkında bilgi sahibi olabilmek için bu makalemizi okuyunuz.

Hematit taşı faydaları bakımından en güçlü taşlardan biridir. Hematit taşının üzerinde bilim adamları tarafından yapılan çalışmalar ve deneyler sonucunda insan üzerindeki şu etkileri tespit edilmiştir;bircok taşta olduğu gibi hemamtit taşıda çağımızın en büyük sorunlarından olan strese ve gerginliğe karşı koruma sağlar,insana mutluluk,pozitif düşünme ve cesaret verici etkileri vardır. Hematit taşı bel soğukluğuna faydalıdır,vücuttaki kan dolaşımını düzenler tansiyona iyi gelir.Hafızayı kuvvetlendiren bir taştır. Ayrıca en etkili özelliği eklemlerdeki romatizmalara iyi gelmesidir.Hematit taşı kararsızlıklarımıza iyi gelir.Seçimlerimizde en iyisini bulmamıza yardımcı olur.Hematit taşı saç dökülmelerini  engeller saçlarımızın güçlenmesini gürleşmesini sağlar,aşırı duygulanma heycanlanmaya iyi gelir,enerji ve canlılık verici etkileri vardır.Bu gibi hematit taşı faydaları bilinir.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçasımı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz. Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarınıda aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız. Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünki hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır. Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu taşlar rahman suresinde bahsi geçen zümrüt ve mercan taşı cennet taşı olarak geçer rabbimiz cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleri islamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkeze iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkezi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlarda çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır. Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkez hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Hematit taşı hakkında bilgi;

Hematit taşı demire benzer yapıda ancak kırılgan bir yapıya sahip içerisinde bir çok minarel bulunan insan vücuduna bir çok faydası bulunan bir doğal taştır.Hematit taşı dünyanın bir çok bölgesinden çıkarılır. Bu çıkarılan ülkelerin başlıcası;İngiltere ,Brezilya, Güney Amerika, Kanada, Çin ve Almanyadır.

Hematit taşının temizlenmesi;

Hematit taşının etkisini arttırması ve vücuttan çektiği negatif enerjileri boşalta bilmesi için belirli aralıklarda hematit taşı temizlenmelidir. Bu temizleme işlemi hematit taşının 5 dk kadar akan su altında temizlenmesi yada güneş altında 1 saat kadar tutulmasıyla yapılmaktatır. Ayrıca hematit taşından yapılmış takılarıda hafif ıslak yumuşak bir bezle 5 dk kadar silip kuru bir bezle hemen silinerek yapılmaktatır.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...