Havlit taşı faydaları

13.1.2014 tarihinde yayınlandı. 2560 kez görüntülendi.

Havlit taşı nasıl temizlenir? Havlit taşı faydaları nelerdir? Havlit taşı fiyatları nedir? sorularının yanıtını bulmak ve havlit taşı hakkında bilgi sahibi olabilmek için makalemizi okuyunuz.

Havlit taşı fiyatları taşın gıramına göre değişmektetir.Havlit taşının fiyatını öğrenmek için ve Havlit taşı satın almak için satış sitemizden ürünlerimizi inceleniz.

Havlit taşı faydaları bakımından en güçlü taşlardan bir tanesidir.Havlit taşı bir diğer ismiyle Huzur taşı olarakta bilinmektetir. Havlit taşının üzerinde bilim adamları tarafından yapılan çalışmalar ve deneyler sonucunda insan üzerindeki şu etkileri tespit edilmiştir; kalsiyum dengesini düzenler,dişlerimiz ve kemiklerimiz için şifalıdır güçlendirir. Santral duyarlılığı arttırır ve kendimizi ifadeyi kuvvetlendirir. Huzur taşı öfke ve kızgınlığa iyi elir, santral duyarlılığımızı kuvvetlendirir. Strese karşı koruma sağlar. Huzur ve sakinlik verici etkileri bulunur, benciliği ortadan kaldıran bir taştır. Engellerin aşılmasına yardımcı olur,kendimizle barışıklılığı sağlar ve öz güveni arttırır,farkındalığı arttırır. Bu gibi havlit taşının faydaları bilinir.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçasımı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz. Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarınıda aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız. Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünki hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır. Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu taşlar rahman suresinde bahsi geçen zümrüt ve mercan taşı cennet taşı olarak geçer rabbimiz cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleri islamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkeze iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkezi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlarda çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır. Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkez hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Havlit taşı nasıl temizlenir;

Havlit taşının etkisini arttırması ve vücuttan çektiği negatif enerjileri boşalta bilmesi için belirli aralıklarda hematit taşı temizlenmelidir. Bu temizleme işlemi havlit taşının 5 dk kadar akan su altında temizlenmesi yada güneş altında 1 saat kadar tutulmasıyla yapılmaktatır. Ayrıca havlit taşından yapılmış takılarıda hafif ıslak yumuşak bir bezle 5 dk kadar silip kuru bir bezle hemen silinerek yapılmaktatır.Ayrıca toprağa 1 gün kadar gömerekte yapılabilir.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...