Gökyakut

25.6.2015 tarihinde yayınlandı. 1949 kez görüntülendi.

  Gökyakut taşı özellikleri nelerdir ? Gökyakut taşı faydaları nelerdir ? Gökyakut nedir ?  Sorularının yanıtını bulabilmek ve gökyakut taşı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için bu makalemizi okuyunuz.

Gökyakut taşı özellikleri ;

Gökyakut taşı yapısal bakımdan saydam ve yarı saydam biçimdedir. Safir taşı gök yakut ve kader taşı olarakta bilinmektetir. Elmasa benzeyen bir taştır. Elmas gibi camsı, sert bir taştır. Rengi genellikle gece mavisi gibidir. Ancak kırmızı renk haricinde bir çok rekte buluna bilen bir taştır. Dünyanın en pahalı ve değerli taşları arasında sayılabilecek bir taştır. Isıya dayanıklı bir taştır. Bu özelliğiyle işlenişi kolay ve takı çeşitliliği fazla olan taşlardandır. Bu taşın bazı bölgelerinde beyaz damarlarda mevcuttur. Bilinen en büyük safir New yorkta sergilenmektetir. 563 karatlık bir taştır. Washington DC de sergilenen ikini büyük taş ise 330 karatlık büyüklüktetir. Dünyada en değerli safirler Hindistan'da çıkarılmaktatır. Işık ve aydınlık saçan bir taştır. Tarih boyunca kutsal koruyucu olarak bilinen bir taştır. Bu özelliğinden dolayı krallardan başka kimsenin kullanmasına izin verilmeyen bir taştır. Krallar bu taşı ihanet, büyü, kötülük ve yenilgilerden kurtardığına inandıkları için kullanmışlardır. Safir taşı Osmanlı Sultanları tarafından da kullanılan bir taştır.

Gökyakut taşı faydaları ;

       Böbrekleri ve kalbi koruyup güçlendiren bir taştır. Tüm salgı bezlerini harekete geçirici etkisi bulunmaktatır. Sinirleri sakinleştirir ve kişiye sakinlik verir. Gökyakut taşının konsantrasyonu arttırırdığı tespit edilmiştir. Aşkta sadakati sağlar kişinin yanlış davranışlarını engellenmesine yardımcı olur. İnancı güçlendirir ve kişiye güven verici etkisi de bulunmaktatır. Kişiye şevkat duygusu verir. Kişinin ruhsal duyarlılığını arttıran bir taştır. Kişinin kuşkularını yok eder ve kişiye özgürlük hissi verici etkisi bulunur. Sezgileri ve 6.hissi kuvvetlendirir. Kişinin aklını güçlendirir ve algılama gücünü arttırır. Kişinin yapacağı işe tam adapte olmasını sağlar bu özelliğiyle kişinin işlerindeki başarısının artmasına yardımcı olur. Kişiyi güzelliğe ve güzel ahlaka yönlendiren bir taştır. Kişinin kendine güvenini artmasına yardımcı olur.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçası mı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarını da aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız.

Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünkü hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır.

Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu zümrüt, inci ve mercan gibi taşlar rahman suresinde ve farklı ayetlerde geçer rabbimiz nimetlerinden bahseder. Bir başka  ayette de cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleriislamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkese iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkesi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlar da çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır.

Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkes hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Ayrıca firmamızda bulunan her ürününde orjinallik garantisi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...