Kuka tesbih

11.01.2014 tarihinde yayınlandı. 8593 kez görüntülendi.

Kuka tesbih faydaları nelerdir?  Kuka tesbih fiyatları? Kuka tesbihin özellikleri nelerdir? Kuka tesbih satın almak için ne yapmalıyım? Bu gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız sizleri bilgilendirmek için yazdığımız bu makalemizi okuyunuz.

Kuka tesbih fiyatları nedir? gibi soruların cevabını öğrenmek için ve Kuka tesbih satın almak için sitemizden ağaç tesbihler kategorisinden kuka tesbihleri inceleyip Kuka tesbih satın alabilirsiniz.Kuka ağacı tesbihlerin fiyatları ağacın kalitesi,pürüzsüzlüğü ve tanelerin işçiliğine göre değişmektedir. Ayrıca kuka ağacı kullanıma göre zamanla kararır ve parlar. Bazı kolleksiyoncular bu tarz kararmış ve parlamış kukaları yüksek fiyatlara satın almaktadırlar. Bundan dolayı kuka tesbih kullandıkça değer kaybetmez aksine değer kazanır. Sizde kuka ağacından bir tesbih alıp kullanıp kararttıktan sonra kolleksiyonculara kat kat fazlasına satarak kar edebilirsiniz.

Kuka tesbihin özellikleri nelerdir ? Sorusuna şu yanıtı verebiliriz öncelikle kuka bir ağaç değildir. Kuka tropikal bir ağacın meyvesidir. Bu meyve Hindistan cevizine benzer ser yapıda bir meyvedir ve kuka tesbihlerde bu ağacın sert meyvesinden yapılmaktadır. Kuka ağacı nerede yetişir? Sorusuna yanıt olarakta öncelikle şunu söylemek isteriz ki kuka ağacı ülkemizde bulunmaz ülkemizde işlenip tesbih yapılır. Kuka ağacı tropikal iklime sahip olan Endonezya ve Hindistan gibi ülklerde yetişen ağacın sert yapılı meyvesidir.

Kuka tesbih faydaları nelerdir? Sorularınada Kuka ağacı Osmanlı döneminde çoğunluklu olarak sağlık sektöründe kullanılırdı. Bunun sağlık sektöründe kullanılması mikropları öldüren güçlü antibakteryel olarak kullanılmasıdır. Osmanlı döneminde bu unsura okadar önem verilirmişki kuka tesbih kullanmayan hekimlere hijyenik olmadıkları için saraylara bile alınmazmış ve halk tarafındanda muayne olmak için tercih edilmezmiş. Bu özelliğinden dolayı sadece sağlık sektöründe değil halk arasındada yaygın olarak kullanılırmış. Kuka ağacı ayrıca kullanıldıkça kararan vede değeri artan bir yapıya sahiptir. Hem bu özelliklere sahip olması hemde estetik görünümlü  tesbihleriyle kuka ağacı tesbih tarih boyunca çok rabet edilen ve kullanılan tesbihlerdendir.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz .

Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...