Gerçek inci nasıl olur

17.01.2014 tarihinde yayınlandı. 115783 kez görüntülendi.

  Gerçek inci nasıl ayırt edilir? Gerçek inci nasıl olur? Gerçek inci fiyatları ne kadardır? Gerçek inci nereden alınır? Sorularının yanıtını bulabilmek ve inci taşı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için makalemizi okuyunuz.

Gerçek inci nasıl anlaşılır ;

İnci taşının sahtesi genellikle ürün eline alındığında görünümünden anlaşılmaktatır. Bu şekilde anlaşılmıyorsa basit birkaç yöntemle anlaşılabilir. Gerçek inci tanesi, incinin sürekli doğurmasından dolayı şekilsiz olur hep büyür yanlardan şişer ve bölünürek doğurur. İnci taşını alırken şekilsiz olmasına dikkat edin. İnci taşı ve bir çok taşta olduğu gibi imitasyon ürünler piyasada çok sayıda bulunmaktatır. Bu imitasyon ürünler genellikle ucuz taşların tabiri caizse kaldırım taşlarını , benzetilen değerli taşların renklerine boyanarak yapılmaktatır. Bu ürünler genellikle dış boyaları benzetilen değerli taşın renginde olup iç kısımları kendi rengini yansıtmaktır. Bunu ürüne dışarıdan bakarak göremiyorsak taşı küçük bir kısmını kırarak yada bileklik veya tespihse bir tanesini kırarak içiyle dışının uyumunu anlaya biliriz. Ancak bu kırma işleminden önce taşı çakmakla ısıtın bazı imitasyon ürünler daha kalitesiz oluyor ucuz taşların tozları boyanıp preslenmeyip sadece dışı boyanıyor ve çakmakla ısıtıldığında boyasının yanarak ucuz taşının kendi renginin kaldığını göreceksiniz. Ancak ısıtma işlemini fazla abartıp yüksek ısılarla yapmayın çünkü ametist taşı gibi bazı taşlar yüksek ısılara maruz kaldığında renkleri değişir. Bu işlemlerin hepsini deneyip ürünün içinin dışının renginin aynı olduğunu görürseniz bu ürün büyük ihtimal orijinaldir. Ancak ucuz taşın tozlarıyla boyanıp sonra preslenmişse de içinin dışının rengi aynı olur yada ısıda boyası akmaya bilir bu tür ürünler kaliteli imitasyon üründür yani tozlarıyla boyanmıştır. Eğer bu denemeleri yapıp da anlayamadıysanız en garanti olarak üniversitelerinde biyo enerji bölümleri yada arkeoloji bölümlerinde test yaptırılarak anlayabilirsiniz. Genellikle taşın orijinalliği bu basit yöntemlerle anlaşılmaktatır. Siz ürünleri alırken güvenilir sitelerden ve orijinallik iade garantisi veren firmalardan alın.Gerçek inci nereden alınır diye soran müşterilerimize sitemizdeki ürünleri incelemesini ve satın almasını tavsiye ederiz.

         Ayrıca firmamızda bulunan her ürününde orjinallik garantisi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Gerçek inci fiyatları ;

İnci taşının fiyatı çıkarılan incinin kalitesine göre değişir. Eğer inci denizden doğal olarak çıkarılırsa bu incinin değeri fazladır. Ancak inci, balık çiftliklerinde olduğu gibi havuzlarda da üretilmektetir. Bu çiftliklerde üretilen incilerin değeri denizden çıkarılanlara oranlara düşük olur. Gerçek inci fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ve inci taşı satın almak için satış sitemizdeki ürünleri inceleyip satın alabilirsiniz.

İnci taşı kullanım alanları ;

İnci bir çok alanda kullanılmaktatır. İnci taşı yaygın olarak takı ve aksesuar olarak kullanılmaktatır. İnci taşı Fransa, Avustralya kıyıları, Avusturya, Polinezya, İrlanda, İskoçya, Hindistan, ABD, Kızıldeniz ve İran körfezinden çıkarılmaktatır.

İnci taşı nasıl elde edilir ;   

     Deniz canlısı olan kabuklu istiridye ve midysiyle oluşur. Kabuklu istiridyenin içine giren kumtanesinin zamanla istiridyenin üzerine salgıladığı maddeyle oluşur.

İnci taşının faydası ;

     İnci taşının işlenmesine gerek duyulmadan kullanılan çok estetik ve sürekli bölünerek çoğalan bir taştır. İnci taşını kaplayan bu istiridye kabuğuda sedef taşı olarakta bilinir. Ayrıca inci zamanla doğurarak bönür bu yüzden inci taneleri sürekli büyüdüğünden şekilsizdir.  Ayrıca inci taşı dişlerimiz ve kemiklerimiz gibi kalsiyumdan oluşmuştur. Bu özelliği sayesinde vücudumuza aldığımız kalsiyumları vücumuzun tam olarak kullanmasını sağlar. Kemik ağrılarında, kronik baş ağrılarında ve migrenin tedavisinde kullanılmaktadır. İnsanlara taşı kullanan kişiye karşı bir sempati duymalarını sağlar. Ayrıca şans ve talih taşı olduğu söylenmektedir. Olumsuz duyguları ortadan kaldırıcı etkileri vardır. Sezgilerin kuvvetlenmesini sağlar.Bu gibi  İnci taşının faydası bilinir.

       Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçasımı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz. Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarınıda aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız. Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünki hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır. Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu taşlar rahman suresinde bahsi geçen yakut ve mercan taşı, ayrıca başka ayetlerde de rabbimiz, cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleri islamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkeze iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkezi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlarda çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır. Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkez hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...