Kuka ağacının özellikleri

11.01.2014 tarihinde yayınlandı. 12406 kez görüntülendi.

Kuka ağacının özellikleri nelerdir? Kuka ağacının faydaları nelerdir ? Kuka ağacı nedirKuka ağacı nerede yetişir? Kuka tesbih nasıl olur ? Bu gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız sizleri bilgilendirmek için yazdığımız bu makalemizi okuyunuz.

Kuka ağacı nedir? Kuka tesbih nasıl olur ? Sorusuna şu yanıtı verebiliriz öncelikle kuka bir ağaç değildir. Kuka tropikal bir ağacın meyvesidir. Bu meyve Hindistan cevizine benzer ser yapıda bir meyvedir ve kuka tesbihlerde bu ağacın sert meyvesinden yapılmaktadır.

Kuka ağacı nerede yetişir? Sorusuna yanıt olarakta öncelikle şunu söylemek isteriz ki kuka ağacı ülkemizde bulunmaz ülkemizde işlenip tesbih yapılır. Kuka ağacı tropikal iklime sahip olan Endonezya ve Hindistan gibi ülklerde yetişen ağacın sert yapılı meyvesidir.

Kuka ağacı özellikleri nelerdir? Kuka ağacının faydaları nelerdir?Sorularınada Kuka ağacı Osmanlı döneminde çoğunluklu olarak sağlık sektöründe kullanılırdı. Bunun sağlık sektöründe kullanılması mikropları öldüren güçlü antibakteryel olarak kullanılmasıdır. Osmanlı döneminde bu unsura okadar önem verilirmişki kuka tesbih kullanmayan hekimlere hijyenik olmadıkları için saraylara bile alınmazmış ve halk tarafındanda muayne olmak için tercih edilmezmiş. Bu özelliğinden dolayı sadece sağlık sektöründe değil halk arasındada yaygın olarak kullanılırmış. Kuka ağacı ayrıca kullanıldıkça kararan vede değeri artan bir yapıya sahiptir. Hem bu özelliklere sahip olması hemde estetik görünümlü  tesbihleriyle kuka ağacı tesbih tarih boyunca çok rabet edilen ve kullanılan tesbihlerdendir.

.Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz .

Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...