Florit taşının faydaları

13.01.2014 tarihinde yayınlandı. 2476 kez görüntülendi.

Florit taşı nedir? Florit taşı ne işe yarar? Florit taşının faydaları nelerdir? Florit taşının etkileri nedir? Sorularının yanıtını bulmak ve florit taşıyla ilgili bilinmeyenleri öğrenmek için bu makalemizi okuyunuz.

Florit taşı nedir,Florit taşı ne işe yarar;

Florit taşının faydaları bakımından en güçlü taşlardan biridir. Florit taşının üzerinde bilim adamları tarafından yapılan çalışmalar ve deneyler sonucunda insan üzerindeki şu florit taşının etkileri tespit edilmiştir;florit taşı baş ağrılarına karşı sifalıdır.Duygusal bakımdan mutsuz olduğunuzda size mutluluk veren bir taştır. Düşüncelerimizin netleşmesini sağlar, enerji yatıştırıcı ve huzur verici özelliği vardır. Zihinsel açıklık ve konsantrasyonu arttırıcı özelliği tespit edilmiştir bu özelliğiyle öğrenciler için faydalıdır. Kişinin kötü anılarının tutsaklığından kurtulmasını sağlar,duygusal boşluk hissini yok eder.Düşünceleriniz belirsiz olduğunda ve zihninizdeki yorgunluk hissettiğinizde florit taşı düşüncelerin netleşmesini ve zihnimizin dinlenmesini sağlayan bir taştır. Boyun bölgesine yaın kullanıldığında dikkati arttırır ve yetersizlik hissini yok eder. Kişinin kendine güvenini arttırır.Kişinin zihniyle ruhunun bir bütün olmasını sağlar ve bu özellikliğiyle ilginç seyleri keşfetmemize yardımcı olur.Bu gibi florit taşının faydaları bilinir.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçasımı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz. Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarınıda aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız. Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünki hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır. Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu taşlar rahman suresinde bahsi geçen zümrüt ve mercan taşı cennet taşı olarak geçer rabbimiz cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleri islamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkeze iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkezi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlarda çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır. Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkez hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...