Zoisite taşının nerede satılır?

17.8.2015 tarihinde yayınlandı. 5852 kez görüntülendi.

Zoisite taşının fiyatı

Zoisite taşının özellikleri nelerdir? Zosite taşının faydaları nelerdir? Zosite taşının çeşitleri nelerdir? Zoisite taşını nerede satılır? Bu soruların cevabını bulabileceğiniz makalemizi okuyacaksınız..

Zoisite taşı 1805 yılında Abraham Gottlob Werner tarafından keşfedilmiştir. Carinthia Saualpe'dan  Carniolan doğa bilimci Sigmund Zois'e numuneleri gönderir. Sigmund Zois de incelemeleri sonucunda bunun daha önce bulunmayan bir mineral olduğunu fark eder. Bu mineralede kendi isminden zoisite adını verir.

Zeosite taşının özellikleri;

Zoisite taşı kristal ve saydam yapıya sahip bir doğal taştır. Zoisit taşı genellikle gri, yeşil, mavi, mor ve beyaz renklerde bulunur. Sertlik derecesi 6 - 7 arası değişmektetir. Sert mineral yapısı olan bir doğal taştır. değerli taşlar kategorisine alınabilecek bir doğal taştır. İçerisinde bir çok mineral bulunmaktatır. Bu mineraller taşın etkisini daha çok arttırmaktatır. Zoisite taşı oldukça estetik ve albenisini yüksek bir doğal taştır. Zoisit taşı takı ve aksesuar sanayi gibi bir çok alanda kullanılmaktatır. Dünyanın bir çok ülkesinden çıkarılan zoisit taşı başlıca Avusturya, Norveç, ABD, İtalya, Avustralya, Hindistan, Tanzanya ve Pakistan gibi ülkelerden çıkarılmaktatır.

Zoisite taşı, anyolite olarak bilinen metamorfik kayaçtır. Zoisite birkaç farklı mücevher çeşitlerni içeren bir mineraldir. Doğada tek başına çıkmaz genellikle yakut ile çıkmakla beraber nadiren de olsa safir taşı, topaz taşları ile tümleşik olarak bulunur. Ayrıca bu bilinen taşların haricinde siyah renkte tschermakite minerali de bulunmaktadır. Yeşil renkte olan zoisite taşının üzerinde, siyah tschermakite ve yakut kristalleri tümleşik şekilde bulunmaktadır. Zoisite taşının bu türüne ruby(yakut taşı) in zoisite taşı denilmektedir. Ruby in zoisite taşı, köken olarak ingilizce olup türkçesi ise zoisite taşının üzerinde yakut taşı anlamına gelmektedir. Özellik olarak ise hem zoisite taşının hemde yakut taşının özelliklerini ve faydalarını barındırır. En çok bilinen ve tercih edilen türü de ruby in zoisite taşıdır. Mavi tonda olan zoisite taşının yapısında ise safir yada topaz taşları ile tümleşik şekilde bulunur. 

Zoisit taşı faydaları ;

       Zoisit taşı enerjisi yoğun bir taştır. Kalp dengelerini güçlendiren ve kalbi koruyan bir doğal taştır.  zoisit doğal detoxifier olması ve enflamasyonu azaltmak için düşünülmektedir. Doğurganlığı arttır. Yumurtalıklar için faydalı bir taştır. Bayanlarda doğurganlığı arttırdığı bilinmektetir. Böbrek üstü bezlerinin güçlenmesine ve korunmasına yardımcı olur, sağlıklı kalmasını sağlar. Erkeklerde cinsel gücü arttırdığı ve cinsel organları hastalıklardan koruduğu bilinen bir doğal taştır. Dostlar ve arkadaşlar arasındaki bağların güçlenmesine yardımcı olur. Yaşamın değerini anlamamıza yardımcı olur. Kendşnle barışık olmayı sağlar. Kişinin kendi yolunu çizmesinde yardımcı olur. Zoisite yaratıcılığı arttırdığına inanılmaktadır. Gerçekten yapmak istediğiniz şeye odaklanmanızı sağlar. Zoisite mutluluk hissi vererek iyilik yapma duygularınızı arttırır. Geçmişte yaşamış olduğumuz sorunların etkisinden kurtulmamızı sağlayan ve yaşama bağlanmamıza yardımcı olan bir doğal taştır. Üzüntü ve kederi hafiflettiğine inanılan bir taştır. Sinirlilik anında bu taş ele alındığında kişinin öfkesinin yatışmasına ve sakinleşmesine yardımcı olur. Uyuşukluk giderir ve negatif enerjiyi pozitif enerji dönüştürür. Psikolojik hastalıkların tedavisi sırasında bu taş kullanılırsa tedavinin daha çabuk cevap vermesini sağlar. Ayrıca zoisite travma ya da şiddetli hastalık sonrası iyileşme yardımcı olduğu düşünülmektedir . Zoisite taşı yavaş etkili olduğunda uzun bir süre kullanılmalıdır.

Zoisite taşının fiyatı

Zoisite taşı nerede satılır ? Zoisite taşının fiyatı nedir ?

Zoisite taşını firmamızdan orjinallik garantisi ile gönül rahatlığı ile temin edebilirsiniz. Zoisite taşının en çok tercih edilen türü olan ruby in zoisite taşından üretilmiş tesbih, bay bayan bileklik yada kolyeleri, firmamızın satış mağazası websitesinden edinebilirisiniz.

       Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçası mı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

       Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarını da aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız.

        Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünkü hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır.

Zoisite taşının fiyatı

        Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu zümrüt, inci ve mercan gibi taşlar rahman suresinde ve farklı ayetlerde geçer rabbimiz nimetlerinden bahseder. Bir başka  ayette de cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleri islamda akik taşı makalemizdenokuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkese iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkesi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlar da çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır.

 

      

  Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkes hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

        Ayrıca firmamızda bulunan her ürününde orjinallik garantisi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

        Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...