Zinkit taşı

25.6.2015 tarihinde yayınlandı. 2638 kez görüntülendi.

  Zinkit taşı özellikleri nelerdir ? Zinkit taşı faydaları nelerdir ?  Sorularının yanıtını bulabilmek ve zinkit taşı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için bu makalemizi okuyunuz.

Zinkit taşı özellikleri ;

Zinkit taşının sertlik derecesi 4 'dür. Taş terazi ve boğa burçlarıyla uyumludur. Bu taşın rengi genellikle sarı, turuncu, yeşil, kırmızı veya renksizdir. Nadir bulunan bir mineral taşıdır. İçerisinde pek çok minerali barındırır. Bu taş ilk olarak 1845 yılında keşfedilmişitir. Zinkit taşı İtalya, Polonya, Batı Avustralya, ABD, Almanya, Bulgaristan, Avusturya, Yunanistan, İsveç, Slovakya ve Sbirya gibi bölge ve ülkelerden çıkarılmaktatır.

Zinkit taşı faydaları ;

Zinkit taşı bedenimizde oluşabilen enerji tıkanıklıklarından kişiyi kurtarır. Bu özelliğiyle kişinin yaşam enerjisini arttırır ve rahatlatır. Cinsel dürtülerinizin artmasına yardımcı olur. Doğurganlığı arttıran bir doğal taş mineralidir. Kişinin kendine güvenini arttırır, sezgilerin kuvvetlenmesine yardımcı olur. Şok ve travma gibi olayları atlatmamıza yardımcı olur. Bu taşla acılı anılarınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Kişinin tembellikten kurtulmasına yardımcı olur. Yapmış olduğunuz girişimleri kabullenmenize yardımcı olur. Fobilerden kurtulmanıza yardımcı olur bu özelliğiyle zihninizin takıntılardan kötü duygulardan kurtulmasına yardımcı olan bir taştır. Menepoz dönemindeki kadınlar için oldukça faydalıdır. Menepoz döneminin olumsuzluklarından kurtulmamıza yardımcı olur bu durumu kabullenmenizi sağlar. Gurup halinde yapılan çalışmalarda oldukça faydalı bir taştır. Guruptaki üyelerin uyum içerisinde çalışmasına yardımcı olur. Aşk hayatınızda deneyebileceğiniz taşlardandır. Duygusal anlamda rahatlamak ve arınmak için oldukça uygun bir taştır. Saç derisinin ve saçların güçlenmesine yardımcı olur. Prostat ve menopoz döneminde oluşabilecek sorunlardan kurtulmamıza yardımcı olur. Kronik mevsimsel halsizlik ve yorgunluktan kurtulmamıza yardımcı olur. Mantar hastalıkları ve mukus hastalığında faydalıdır. Sara hastılığının tedavisini güçlendirir. Boşaltım ve sindirim sisteminin hızlanmasına yardımcı olur. Doğurganlık sıkıntısı yaşadığınız zaman tedavi süresince bu taşı yanınızda taşıyın tedaviye olumlu etkilerini göreceksiniz.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçası mı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarını da aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız.

Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünkü hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır.

Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu zümrüt, inci ve mercan gibi taşlar rahman suresinde ve farklı ayetlerde geçer rabbimiz nimetlerinden bahseder. Bir başka  ayette de cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleriislamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkese iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkesi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlar da çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır.

Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkes hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Ayrıca firmamızda bulunan her ürününde orjinallik garantisi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...