Riyolit taşı faydaları

11.6.2015 tarihinde yayınlandı. 4449 kez görüntülendi.

  Riyolit taşı özellikleri nelerdir ? Riyolit taşı faydaları nelerdir ? Sorularının yanıtını bulmak ve riyolit taşı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için makalemizi okuyunuz.

Riyolit taşı özellikleri ;

Riyolit taşı faydası bakımından oldukça güçlü ve etkili bir taştır. Sertlik derecesi 6 - 7 arasında değişmektetir. Riyolit taşı volkanik kayaç türlerindendir. Kabarcıklar halinde bulunabilen bu taş, içerisinde bazen topaz taşı veya altın bulundurmaktatır. Volkanik erime ve etrafında bulunan bir çok mineralin birleşimiyle soğuyarak oluşan bu taş içerisinde bir çok minerali barındırmaktatır. Bu taşın rengi genellikle yeşil, beyaz, açık gri ve kırmızıdır. Başlıca çıkarıldığı ülkeler ise Avustralya kıtası, Afrika kıtası ve Amerika kıtasıdır.

Riyolit taşı faydaları ;

Ruhumuzun potansiyalini yani bir şeyi yapabilme azmi ve gücünü arttırır.Değişim ve gelişimi hızlandıran bir taştır. Meditasyon için kullanılan taşlar arasındadır. Sorunları çözmemize yardımcı olan bir taştır. Psikolojik olarak kendimize güvenimizi arttırır. Hayatımızın zorluklarının üstesinden gelmemize yardımcı olur, bir nebzede olsa sakinlik ve huzur verir. Duygusal dengeleyici bir taştır. Bedenimizin doğal direncini arttıran bir taştır. Böbrek taşı ağrıları ve böbrek taşı düşürülmesine yardımcı olan bir taştır. Damarlarımız için oldukça faydalı bir taştır. Kişiye kararlılık duygusu veren bir taştır.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçası mı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarını da aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız.

Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünkü hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır.

Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu zümrüt, inci ve mercan gibi taşlar rahman suresinde ve farklı ayetlerde geçer rabbimiz nimetlerinden bahseder. Bir başka  ayette de cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleri islamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkese iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkesi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlar da çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır.

Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkes hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Ayrıca firmamızda bulunan her ürününde orjinallik garantisi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...