Reçine taşı

23.6.2015 tarihinde yayınlandı. 2984 kez görüntülendi.

  Reçine taşı faydaları nelerdir? Reçine taşı özellikleri nelerdir ? Sorularının yanıtını bulabilmek ve reçine taşı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için bu makalemizi okuyunuz.

Reçine taşı özellikleri ;

Reçine taşının en çok bilinen ismi kehribardır. Reçine taşı çam ağacından akan bala benzer reçinenin toprağa karışarak, toprakta yüzyıllar sonucunda çeşitli ısı ve basınçlar sonucunda taşlaşması sonucunda oluşan bir taştır. Yapısal olarak çok hafif bir taştır. Normalde taşlar ağır olur ancak reçine taşı ve oltu taşı hafif taşlardandır. Reçine taşı çok estetik bir taştır. Yapısal olarak hafif olması kullanışınıda kolaylaştırır. Özellikle tesbih ipi kopma problemi yaşamadan kullanabileceğiniz bir taştır. Bu gibi özelliklerinin yanı sıra reçine taşı insan vücuduna fiziksel ve psikolojik faydalarda sağlamaktatır. Orjinal reçine taşı fiyatları bakımından oldukça pahalıdır.

Reçine taşı faydaları ;

Reçine taşı vücuttaki ağrılara iyi gelen bir taştır. Vücudumuzun ağrıyan bölgesine bu taşı koyduğumuzda ağrıyı hafifletir. Ancak bu taşın büyüklüğü ağrıyan bölgenin büyüklüğü kadar olmalıdır büyüklüğü taşın ekisi arttırmaktatır. Soğuk algınlığına iyi gelen bir taştır. Reçine taşının bilinen en önemli faydası guatıra iyi gelmesidir. Reçine taşı guatırı küçültür ve çok uzun süre kullanırsanız guatırınızın yok olmasını sağlar. Astım ve bronşite de iyi gelen bir taştır. Astımın tedavisi için boyun bölgesinde kullanılması gereken bir taştır. Reçine taşı tarih boyunca troit tedavisinde kullanılan bir taştır. Eski romada da troit tedavisinde kullanılmıştır. Boğaz ve troit enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir taştır. Sol avuç içinde kullanılırsa bu taş vücuttaki negatif elektiriği toplayarak vücudumuzu negatif elektirikten arıtır. Depresyonada iyi gelen taşlardan bir tanesidir. Aklı korur ve hafızayı kuvvetlendirir. Kişinin kararlarını doğru ve isabetli vermesine yardımcı olduğuna inanılan bir taştır. Nazara karşı koruma sağladığıda söylenen bir taştır. Böbrekler ve mesaneler için çok faydalı bir taştır. Reçine taşı halk arasında çok yaygın şekilde bilinen ve tarih boyunca çeşitli amaçlarla kullanılan bir taştır. Reçine taşının bu faydalarının bazıları bilim adamları tarafından, bilimsel olarak kanıtlanmıştır bazıları ise halk arasında kullanılarak edinilen tecrubeler sonucunda belirlenmiştir.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçası mı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarını da aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız.

Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünkü hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır.

Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu zümrüt, inci ve mercan gibi taşlar rahman suresinde ve farklı ayetlerde geçer rabbimiz nimetlerinden bahseder. Bir başka  ayette de cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleriislamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkese iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkesi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlar da çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır.

Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkes hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Ayrıca firmamızda bulunan her ürününde orjinallik garantisi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...