Nar taşı

20.6.2015 tarihinde yayınlandı. 2688 kez görüntülendi.

 Nar taşı faydaları nedir? Nar taşı özellikleri nelerdir ? Nar taşı nedir ? Sorularının yanıtını bulabileceğiniz ve nar taşı hakkında detaylı bilgi sahibi olabileceğiniz bu makalemizi okuyunuz.

Nar taşı özellikleri ;

Nar taşı birden çok isimle bilinir. Nar taşının diğer isimleri granat taşı, lal taşı ve garnet taşıdır. Nar taşı bu isimleriylede bilinmekte ve anılmaktatır. Nar taşı Madagaskar, Alaska, Avustralya,  ABD, Sri lanka, Hindistan, Afrika, Brezilya, Kanada, Çekoslavakya, Karolina ve Zaire gibi ülke ve bölgelerden çıkarılarak çeşitli ülkelerde işlenerek dünyanın dört bir tarafında satılmaktatır. Sertlik derecesi 6,5 - 7,5 arasındadır. Yarı saydam, saydam veya opak yapılı bir taştır. Koyu kırmızı, vişne çürüğü renginin tonlarında renge sahiptir. Camsı, reçinemsi bir parlaklığa sahiptir.

Nar taşı faydaları ;

Nar taşı ticaret hayatında başarılı olmamızı sağlar. Hafızamızı kuvvetlendirir geçmişi net hatırlamamızı sağlar. Hayal gücümüzü geliştirir ve buna bağlı olarak kişinin yeni şeyler keşfetmesine sağlar. Bedensel zayıflığa karşı ve acımasızlık duygusuna karşı iyi gelir. Belimizdeki ağrıların tedavisinde kullanılan bir taştır. Heyecanı yatıştırıcı etkisi vardır. Karabasanlardan kurtulmamızı sağlar. Nar taşının verdiği enerji  damarlar için faydalıdır. Akciğer ve kalp rahatsızlıklarına iyi geldiği tespit edilmiştir. Bedeni temizler ve kuvvetlenmesine yardımcı olur. Hormonsal dengeleyicidir. Üreme gücünü (Sperm arttırıcı) arttırıcı etkileri bilinmektedir. Cinsel ilişkiyi ve kişinin duyarlılığını arttırır. Kristal kuvarsla birlikte kullanılması nar taşının etkisini arttırır. Bulaşıcı rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir.

Nar taşı fiyatları nar taşının fiyatına ve nar taşından yapılan takının işlenişine göre değişmektetir. Nar taşı fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak ve nar taşından yapılmış ürünleri inceleyip nar taşı satın almak için satış mağazamızı ziyaret ederek ürünlerimizi inceleyiniz.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçası mı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarını da aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız.

Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünkü hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır.

Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu zümrüt, inci ve mercan gibi taşlar rahman suresinde ve farklı ayetlerde geçer rabbimiz nimetlerinden bahseder. Bir başka  ayette de cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleriislamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkese iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkesi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlar da çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır.

Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkes hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Ayrıca firmamızda bulunan her ürününde orjinallik garantisi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...