Lacivert taşı

11.6.2015 tarihinde yayınlandı. 4652 kez görüntülendi.

  Lacivert taşı faydaları nelerdir?  Lacivert taşı özellikleri nelerdir? Lacivert taşı nedir ? Sorularının yanıtını bulabilmek ve lacivert taşıyla ilgili detaylı bilgi sahibi olabilmek için bu makalemizi okuyunuz.

Lacivert taşı özelliklerinden bahsedecek olursak;

        Lacivert taşı bir çeşit bakır türüdür. Yapısal olarak kristal bir yapıya sahip olan bu taş mavi renkte bulunmaktadır. Malakit taşıyla birlikte aynı yerde çıkarılan bir taştır. Başlıca Rusya, Urallar, Avustralya, Amerika vePensilvanya da çıkarılan bir mücevher taştır. Sertlik derecesi 3,5 - 4 arasında değişmektetir. Asıl bilinen ismi azurittir. Lacivert taşı fiyatları bakımından değerli ve pahalı taşlar arasında bulunmamaktatır.

Lacivert taşı faydalarından bahsedecek olursak;

       Lacivert taşı konumsa güçlüğü çeken çekimser insanları konuşkan ve girişken bir insan olmalarına yardımcı olur. Sinir sistemini dengeler ve vücudun oksijeni daha verimli kullanmasını sağlar. Kadınlarda adet sancılarına karşı ve yumurtalık ağrılarına karşı iyi gelir. Uzun müddet bilgisayar basında durmaktan veya araç kullanmaktan kaynaklı göz ve baş ağrılarına iyi gelen bir taştır. Pisişik güçleri arttıran bir taştır. Düşüncelerin netleşmesine yardımcı olur. Geçmişi değerlendirmemize ve yeniye dönük programlar kurmamıza yardımcı olur. Kişinin duygu ve düşüncelerini daha net ifade etmesini sağlar ve özgüveni arttırır. Bir iş için çalışma arzumuzu arttırır. İşlerimizde başarılı olmamıza yardımcı olur. İç dünyamızı hissedip dışarı vurmamıza yardımcı olur. Malakit taşıyla birlikte kullanılırsa etkisini arttırır.

Lacivert taşı nasıl kullanılır ;

           Lacivert taşı takı ve aksesuar olarak yaygın biçimde kullanılmaktatır. Lacivert taşının etkisini arttırmak için temizlenip, arınması yapılarak kullanılması gerekmektetir. Lacivert taşının temizlenmesi akan su altında 5 dk yıkanarak veye sirkeli suyun içinde veya tuzlu suyun içinde 10 dk bekletilerek yapılabilmektetir. Ayrıca lacivert taşının temizliği güneşte 1 gün bekletilerekte yapılabilir. Lacivert taşından yapılmış takıları ise sirkeli suyla veya tuzlu suyla ıslanmış bir bezle 5 dk kadar silip hemen kurulayarak temizliğini yapabilirsiniz.

Lacivert taşı nasıl anlaşılır ;

           Lacivert taşının sahtesi genellikle ürün eline alındığında görünümünden anlaşılmaktatır. Bu şekilde anlaşılmıyorsa basit birkaç yöntemle anlaşılabilir. Lacivert taşı ve bir çok taşta olduğu gibi imitasyon ürünler piyasada çok sayıda bulunmaktatır. Bu imitasyon ürünler genellikle ucuz taşların tabircahise kaldırım taşlarını , benzetilen değerli taşların renklerine boyanarak yapılmaktatır. Bu ürünler genellikle dış boyaları benzetilen değerli taşın renginde olup iç kısımları kendi rengini yansıtmaktır.Bunu ürüne dışarıdan bakarak göremiyorsak taşı küçük bir kısmını kırarak yada bileklik veya tespihse bir tanesini kırarak içiyle dışının uyumunu anlaya biliriz. Ancak bu kırma işleminden önce taşı çakmakla ısıtın bazı imitasyon ürünler daha kalitesiz oluyor ucuz taşların tozları boyanıp preslenmeyip sadece dışı boyanıyor ve çakmakla ısıtıldığında boyasının yanarak ucuz taşının kendi renginin kaldığını göreceksiniz. Ancak ısıtma işlemini fazla abartıp yüksek ısılarla yapmayın çünkü ametist taşı gibi bazı taşlar yüksek ısılara maruz kaldığında renkleri değişir. Bu işlemlerin hepsini deneyip ürünün içinin dışının renginin aynı olduğunu görürseniz bu ürün büyük ihtimal orijinaldir. Ancak ucuz taşın tozlarıyla boyanıp sonra preslenmişse de içinin dışının rengi aynı olur yada ısıda boyası akmaya bilir bu tür ürünler kaliteli imitasyon üründür yani tozlarıyla boyanmıştır. Eğer bu denemeleri yapıp da anlayamadıysanız en garanti olarak üniversitelerinde biyo enerji bölümleri yada arkeoloji bölümlerinde test yaptırılarak anlayabilirsiniz. Genellikle taşın orijinalliği bu basit yöntemlerle anlaşılmaktatır. Siz ürünleri alırken güvenilir sitelerden ve orijinallik iade garantisi veren firmalardan alın.

           Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçasımı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

           Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarınıda aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız.

           Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünki hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır.

          Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu zümrüt, inci ve mercan taşı taşlar rahman suresinde geçer rabbimiz nimetlerinden bahseder. Bir başka  ayette de cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleri islamda akik taşı makalemizden

okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkese iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkesi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlar da çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır.

           Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkes hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

           

            Ayrıca firmamızda bulunan her ürününde orjinallik garantisi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

           

             Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...