Desmin nedir

16.7.2015 tarihinde yayınlandı. 5738 kez görüntülendi.

Desmin taşı özellikleri nelerdir ? Desmin taşı faydaları nelerdir ? Desmin nedir ? Sorularının yanıtını bulabilmek ve desmin mineral hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için bu makalemizi okuyunuz.

Desmin taşı özellikleri ;

Desmin taşının diğer adı stilbit'dir. Bu taşın sertlik derecesi 3,5 - 4 arasında değişmektetir. Desmin taşı genellikle pembe, sarı, beyaz, kahveregi, turuncu ve kırmızı renklerde bulunmaktatır. Bu mineral kayat ilk olarak isveçli kimyager Axel Fredrik Cronstedt tarafından 1756 yılında keşfedilmiştir. Stilbit -Ca ve Stilbit Na olarak iki türden oluşmaktatır. Stilbit -Ca bulunması kolay ve zahmetsizdir. Stilbit -Na ise oldukça zor bulunan nadir bir taştır. Başlıca çıkarıldığı ülkeler Brezilya, Belçika, Almanya, Fransa, İngiltere, İsveç, İsviçre, Ukrayna, Maceristan ve ABD gibi ülkelerden çıkarılmaktatır.

Desmin taşı faydaları ;

Desmin taşı daima sevgi dolu olmayı ve sezgileri en yüksek şekilde kullanabilmemize yardımcı olur. Sezmekte oluğumuz düşünceleri fiziksel ve eylemsel olarak dışa vurmada olukça etkili bir taştır. Beyinsel problemlerde faydalıdır. Laranjit durumunda yardımcı olabilen bir taştır. Pigmentasyon sorunlarını düzenlemede yardımcıdır. Bu taş olukça etkili bie meditasyon taşıdır. Zihni hafifletir ve meditasyon boyunca size öncülük eder. Sezgisel duyguları en üst seviyelere ulaştırır.

Doğal taşların faydaları vardır. İnsan oğlu bu, doğal taşların etkilerini dünyada var olduğundan beri kullanmıştır. Öncelikle şunu belirtmeliyim her şeyin başında inanç gelmektetir. Her konuda fayda görmek istiyorsanız o iş hakkında inançlı olmalısınız. Eğer doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceniz varsa bir taş parçası mı bana iyi gelecek diye düşünürseniz o küçümsediğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

Bu taşları kullanmaya başladığınızda inşallah bu taş benim bu hastalığıma iyi gelecek diye kullanacaksınız sadece taş olarak değil hertürlü kullandığınız şifa kaynaklarını da aynı düşünceyle kullanacaksınız ve inşallah faydasını bulacaksınız.

Ancak şunuda belirtelim bu doğal taşlar sihirli bir değnek değildir taşı kullandınız bu hastalığınız kesin geçecek diye beklememek gerekir. Çünkü hiçbir hastalığın çözümü kesin değildir hep olmama ihtimali vardır. Örnek vericek olursak kanser tedavisi gören herkez kemo terapiye girer. Kanser haslarının tedavisi kemo terapiyle ve çeşitli ilaçlarla yapılır ancak herkez kesin olarak kurtulmaz kimisi için yapılan bu tedavi olumlu olur ve hastalıktan kurtulur şifa bulur, kimisi ise şifa bulamaz. Rabbimiz bir derde bin derman verdik buyurmaktatır. Az önceki örnekte de belirttiğimiz gibi kurtulan kişinin dermanı o tedavi olmuştur kurtulamayanın ise dermanı başka tedavilerdedir. Şifa allahtantır.

Taşların faydaları bilimsel olarak bilindiği ve tedavilerde kullanıldığı gibi dinimizde de bazı taşlara işaret edilmiştir. Bu zümrüt, inci ve mercan gibi taşlar rahman suresinde ve farklı ayetlerde geçer rabbimiz nimetlerinden bahseder. Bir başka  ayette de cenneti bu taşlarla süslediğini belirtir. Akik taşı ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Özellikle akik taşını peygamber efendimiz bizzat kullanmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Akik taşı kullanmak sünnettir. (Bu taşlarla ilgili bazı hadisleriislamda akik taşı makalemizden okuyabilirsiniz.) Kısacası doğal taşlar şifa vesilesidir faydaları vardır bu bir gerçektir ancak herkese iyi gelecek sihirli bir değnek  gibi herkesi hemen iyi edecek diye bir şeyde yoktur. Bu taşlardan şifa bulan insan çoktur şifa bulamayanlar da çoktur. Bizim kul olarak görevimiz rabbimizin bize sunduğu şifa kaynaklarını deneyerek bize iyi gelecek şifa kaynağını bulmaktır.

Tedbirimizi alalım ondan sonra tevekkul edelim. İnşallah herkes hastalıklarının şifasını en kısa zamanda ve kolay şekilde bulur.

Ayrıca firmamızda bulunan her ürününde orjinallik garantisi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Aradığınız soruların yanıtını bu makalemizde bulamadıysanız yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz.

Kategoriler : Taşlardaki şifa
Yükleniyor...
Yükleniyor...
Yükleniyor...